2018-02-16    mBank Hipoteczny otrzymał certyfikat The Covered Bond Label

 

mBank Hipoteczny, spółka należąca w 100 procentach do mBanku, jest drugim polskim emitentem listów zastawnych i 99 członkiem legitymującym się tym certyfikatem międzynarodowym.

 

- The Covered Bond Label jest ważną inicjatywą rynkową zmierzającą w kierunku harmonizacji i przejrzystości informacyjnej na rynku listów zastawnych. Przystąpienie mBanku Hipotecznego przyczyni się do rozwoju The Covered Bond Label na polskim rynku,   zobowiązując polskich emitentów do spełnienia wysokich standardów w zakresie przejrzystości informacyjnej - mówi Luca Bertalot, dyrektor Covered Bond Label Foundation.

 

- mBank Hipoteczny jako emitent hipotecznych listów zastawnych z najdłuższą historią na polskim rynku kapitałowym dołączył do grona The Covered Bond Label, aby umocnić długo budowaną relację z międzynarodowym środowiskiem inwestorów i potwierdzić pełną gotowość do spełnienia standardów przejrzystości informacyjnej poprzez wdrożenie najnowszej wersji raportów Harmonised Transparency Template (HTT)  - skomentował Piotr Cyburt, Prezes Zarządu mBanku Hipotecznego.  

 

The Covered Bond Label to certyfikat jakości, którego celem jest budowanie wśród inwestorów świadomości w zakresie bezpieczeństwa i wysokiej jakości klasy aktywów, jakimi są listy zastawne.

 

Powrót do listy Aktualności